29 Апреля, 2016

Депкорпус за роботою "АЖ ДВІ ВІДМОВИ ЩОДО Н2О" (укр)

Фото Депкорпус за роботою

У понеділок по обіді за овальним столом мерії зібралися четверо із шести членів постійної комісії міськради з питань управління комунальною власністю, адміністративно-територіального устрою, розвитку громади, децентралізації, інновацій та інвестицій. Під головуванням Еріка Григоряна депутати попередньо розглядали проекти сесійних рішень із закріплених за цією комісією напрямків. Засідання тривало понад три години. Під прицілами відеокамер і фотоапаратів профільні обранці громади обговорювали і вирішували, рекомендувати чи ні депутатському корпусу в цілому затвердити проекти рішень по кожному з шести віднесених до їх компетенції питань. Всього ж обнародуваний перелік на пленарне засідання 28 квітня містив 30 пунктів.

Почали зі створення «Служби комунальних лабораторій». Управління економічного розвитку, як розробник, керувалося нібито благими намірами, та серйозного обґрунтування необхідності створення ще одного підприємства комунальної власності не підготувало. Пропонований до затвердження статут новоутворення містив види діяльності, які вже здійснюються в Южноукраїнську, у тому числі й комунальними підприємствами. За майбутню службу, яка серед іншого планує надавати послуги постачання води й тепла, ратував на комісії директор ТВКГ Василь Потюк. Дивно, адже очолюване Василем Дмитровичем КП спеціалізується саме на тепло-, водопостачанні.

Судячи з прописаного у статуті предмету діяльності, починатиме СКЛ з періодичної повірки, ремонту та обслуговування лічильників тепла і води. Але ж ця ніша в Южноукраїнську теж заповнена. Підприємець Валерій Врагов має відповідне обладнання, утримує та обслуговує робоче місце Держстандарту України по Миколаївській області. Претензій з боку споживачів до Врагова, напевно, нема, а то хіба ж став би він у своїй номінації переможцем Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України»?! Натомість Інна Петрик, доповідаючи, мимохідь зазначила протилежне: є факти і навіть складено акти про неякісне надання послуг з повірки. Однак ні фактів, ні актів, ні аналітичного матеріалу на профільну депутатську комісію не надали.

Ще один вагомий аргумент мав би свідчити на користь створення «Служби комунальних лабораторій» – тотальний контроль комунальниками якості питної води. Але жодних свідчень про те, що лабораторні дослідження, які здійснюються нині не комунальними фахівцями, не задовольняють мешканців чи керівництво міста, наведено теж не було. Чи від громади щось приховують?

Окрім членів постійної комісії, до обговорення час від часу долучались присутні «непрофільні» депутати, представники громадськості та навіть ЗМІ. Сказали своє слово і нинішній надавач послуг із повірки водомірів, і фахівець-атомник. Переконливішими для більшості комісії виявилися аргументи не на користь створення КП СКЛ. Підсумовуючи, головуючий був лаконічним: «Не бачу сенсу підтримувати проект», – резюмував Ерік Григорян. У результаті, за створення КП «Служба комунальних лабораторій» проголосував лише один член комісії. Це значить, що висновок профільної комісії не позитивний, і вона буде рекомендувати іншим депутатам не підтримувати проект, принаймні, на сесії 28 квітня.

Також не оцінили члени цієї постійної комісії міськради пропоноване нововведення з малозрозумілою і складною для вимови назвою: «Проект «Інноваційно-інвестиційний проект «Каскад», його складова – КС КТД – комунальна система комерційно-технологічної диспетчеризації». Про проект «Каскад», як такий, ніхто з присутніх уяви не мав, оскільки, пояснили посадовці, він проходить державну експертизу. Описова частина містить інформацію про майбутнє обладнання всіх будинків міста сучасними приладами обліку гарячої та холодної води і теплової енергії. У будівлі ТРП-1 планується розмістити телеметричну диспетчерську з пультом управління, куди звідусіль стікатиметься інформація про споживання енергоносіїв та їх параметри. Від запровадження проекту безіменні автори очікують отримувати повноту інформації щодо споживання енергоносіїв, а головне – мінімізації наднормативних втрат тепла та води. За даними ТВКГ, упродовж року понад норму витікає, просочується і випаровується по місту 12 мільйонів гривень.

 Спосіб мінімізувати втрати води простий: різницю між показами будинкового лічильника і сумарними показами квартирних водомірів кожного конкретного будинку ділитимуть між його мешканцями. Авторів проекту не цікавить, де в будинку тече, чиї «очумелые ручки» «хімічать» з магнітами, хто з жителів краде воду, а хто зі споживачів чесно розраховується за послуги. З точки зору пересічного южноукраїнця, а саме їх представляють в міській раді депутати, комерційна складова технологічної диспетчеризації полягатиме в механічному перекладанні проблем з хворої голови на здорову.

Каскад у перекладі з французької – водоспад. Із запровадженням ІІП «Каскад» на плечі мешканців багатоквартирних будинків може обрушитися цілий водоспад додаткових витрат. А може й не обрушитися, а може – й не водоспад зовсім, а всього лиш дрібний дощик. Достеменно ніхто не знає. За великим рахунком, усю складну комунальну систему КТД хочуть запустити, аби уловити, де втрачається вода. На це міській раді пропонується в складчину з Державним фондом регіонального розвитку витратити майже 20 мільйонів бюджетних коштів. За попередніми розрахунками, бо ж проекту нема, левову частку фінансування – 77,7% візьме на себе ДФРР, з нашої ж міської скарбниці треба буде сплатити до 5 мільйонів. Це єдині цифри, які були озвучені на депутатській комісії. Про економічний ефект від запровадження проекту, термін окупності – ані пари з вуст.

Якби автори, які розробили проект, чи міський голова, який розпорядився включити його до переліку питань для розгляду на сесії, уважили б профільну комісію своєю присутністю, справа, можливо, обернулася б по-іншому. Вони, напевно, були б більш переконливими. А присутні на засіданні двоє заступників мера навіть слова не попросили. Тому верх взяла партисипативна демократія: учасники зібрання без права голосу своїми виступами певною мірою впливали на обранців громади. Врешті-решт думки розділилися: два – за, 1 – проти, 1 – утримався. Це значить, рішення комісією не прийнято.

Читайте также

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты