Криминал | Южноукраинск, 30 Июля, 2018

Бізнес по-дюкарєвськи: за землю платять тільки боягузи

Свежие новости: Бізнес по-дюкарєвськи: за землю платять тільки боягузи

У нещодавній статті «Маю право» розкрило схему, за допомогою яких екс-депутат Володимир Дюкарєв зі своїми спільниками збагачується за рахунок бюджету і при цьому не платить за користування міською землею. Зупинимося більш детально на історії його боргів перед громадою.

Як відомо, впродовж 2006-2008 рр. бізнесмен повністю викупив у збанкрутілого ВАТ «Гард-Автотранс» цілісний майновий комплекс – колишній автобусний парк на 115 місць. Лише через два роки Дюкарєв спромігся звернутися до Южноукраїнської міської ради, аби його приватному підприємству «Атланта» надали згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в довгострокову оренду терміном на 49 років під розміщення та обслуговування промислової бази загальною площею 5 га. Влітку 2010-го він її отримав.

Однак пройшло півроку, а Дюкарєв, який на той момент вже отримав депутатський мандат, необхідну документацію так і не подав. Спритник вирішив, що оренда – це не для нього, тому пролобіював за допомогою свого кума Горностая нове рішення міськради – про надання землі в постійне користування. Оскільки приватним підприємствам згідно із законодавством такого привілею не надається, прокуратура звернулася до суду і виграла справу.

Паралельно працювала виконкомівська комісія з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Було встановлено, що за період з 01.01.2011 по 01.01.2014 рр. неодержаний дохід бюджету за фактичне користування ПП «Атланта» міською землею склав 467 тис. 302 грн. 50 коп.

Втім, невблаганна Феміда і збитки, нараховані комісією, не зламали нашого героя, тому він вирішив піти іншим шляхом. Використовуючи свій мандат, Дюкарєв усіма правдами і неправдами домігся, аби комісія зменшила суму штрафу. Недобросовісному бізнесмену якимось чином (здогадайтеся самі) вдалося переконати чиновників, що ПП «Атланта» використовує не 5 га міської землі, а лише трохи більше 1 га. Тож, у підсумку суму нарахованих збитків суттєво зменшили – з майже півмільйонної до 137 тис. 226 грн. 72 коп.

Однак навіть такий розмір штрафу Дюкарєву здався несправедливим, тому він вперто продовжував безкоштовно користуватися ділянкою у 5 га. Більш того, ще й до суду звернувся, аби рішення міської ради про надання згоди на розробку проекту землеустрою, прийняте на підставі його ж звернення, визнали незаконним. Та Феміда знову не стала на його бік.

Про те, що Дюкарєв заборгував міській раді за фактичне користування землею понад 137 тис. грн. свідчить рішення Господарського суду Миколаївської області від 1 червня 2016-го року. Крім того він має оплатити і витрати на судовий збір в сумі 2744 грн.

До сьогоднішнього дня штраф за самозахват землі ним не сплачено. І мова йде лише за період з 01.01.2011 по 01.01.2014 рр. За словами депутатів міської ради наразі ця сума перевищує півмільйона гривень. Сам горе-підприємець не поспішає гасити борг, бо сподівається на шахрайський хист свого кума Горностая (навіть фінансує його сайти), який вже розробляє нові схеми. Про них «Маю право» розповість згодом.

Читайте також: Дикарский бизнес Дюкарева: как экс-депутат бесплатно пользуется городской землей

Викрита «Маю право» схема збагачення за рахунок бюджету призвела до погроз южноукраїнському депутату

Читайте также

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты