Политика | Южноукраинск, 15 Ноября, 2017

«Місту без політичних пенсіонерів на популістському шпагаті – бути!» - мер Южноукраїнська Віктор Пароконний про опозицію

Свежие новости: «Місту без політичних пенсіонерів на популістському шпагаті – бути!» - мер Южноукраїнська Віктор Пароконний про опозицію «Місту без політичних пенсіонерів на популістському шпагаті – бути!» - мер Южноукраїнська Віктор Пароконний про опозицію

Міський голова Южноукраїнська дав сайту "Маю право"  інтерв'ю з приводу надбань депутатів міської ради сьомого скликання та прокоментував ситуацію з приводу опозиційного ставлення обранців від партії ВО "Батьківщина". 

Низка знакових питань, якімені постійно задають наші

мешканці та їхні пропозиції оприлюднити відповіді по їх суті, дали мені привід зробити цей аналіз 

 ШАНОВНІ ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

На звітних зборах в діалоговому режимі ми з Вами розглянули широкий спектр проблем нашого міста, визначились зі шляхами їх вирішення. 

Нашу розмову ми продовжили в щоденному режимі за Вашими дзвінками, зверненнями, запитаннями в прямому ефірі. 

В можливий спосіб я намагаюсь довести Ваше бачення вирішення тих чи інших питань на рівень міської ради через потрібні рішення депутатів цього, 7-го скликання.

Дивимось що виходить! 

Декілька слів з передісторії: 

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає громадам, Стаття 2 – Поняття місцевого самоврядування, бути головними у прийнятті рішень: 

П. 1. Місцеве самоврядування в Україні – це, зокрема гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. 

П. 2. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами міст як безпосередньо, так і через міські ради та їх виконавчі органи, які представляють спільні інтереси територіальних громад міст. Тобто першим сувереном є громада. 

Згідно Закону громада, це перший суверен і наші обранці мають на це зважати! 

  •  Згідно Закону виборці віддають свої голоси за депутатів та міського голову за переконливість їхніх програм, за їхнє слово служити своїй громаді. 
  •  Наші обранці мають звітувати, як вони виконують дані ними обіцянки, які так щедро майоріли на виборних палатках, стендах, з засобів інформації, з листівок, з промов при особистих зустрічах. 
  •  Скажу про себе. Я щорічно звітую перед громадою. Провожу не одну таку зустріч, використовую любу слушну можливість аби почути містян, донести Вам те, чим живе наше самоврядування, яка у нас перспектива розвитку. 
  •  Вже майже два роки я намагаюсь довести депутатам міської ради те, що і їх мають чути мешканці, при чому не тільки їхнього двору, де вони обирались, а все місто, бо обирають їх в невеликому окрузі, а служити вони мають всій громаді свого міста. Депутати мають вносити їхні обіцянки на розгляд ради у вигляді відповідних проектів рішень та проектів їхніх програм. 
  •  Маю сказати, що рішення міської ради, це Акт, який дає дозвіл на рух майна, на регулювання земельних відносин, на використання бюджетних коштів, фактично це інструмент до вирішення тих чи інших питань. 
  •  Програма, це більш складне рішення, фактично це вже механізм того, як буде вирішуватись те чи інше питання в його деталях. 
  •  Та не все і не у всіх депутатів виходить так, як обіцялось. Після чисельних звернень до окремих депутатів, аби вони вносили в міську раду проекти програм, які вони доводили громаді міста на виборній дистанції, я вимушений реагувати, бо обіцяли, мовчать, проектів не вносять. Натомість йде ігнорування навіть того, що їм доводиться від рішень та звернень громади. 

 Певне коло депутатів чують тільки себе самих, а це проти Закону, проти людей. 

Приведу декілька характерних прикладів:

  1. Почну з себе. З командою, яку я привів на вибори і за кожного члена якої давав слово Вам, шановні Южноукраїнці повірити мені за їхню прихильність даним обіцянкам та відповідно і мені в тому, що саме разом ми будемо спроможні вирішувати обіцяні нами Програми, відбулось наступне. 31 березня 2016 року за конструктивної підтримки багатьох депутатів з різних фракцій ми прийняли Загальноміську програму розвитку Южноураїнськ на 5 років. 

Надалі декілька членів нашої команди вирішили, що вони будуть самі по собі. Дехто відійшов від лінії нашої Програми і їх виключено з лав УП «Єдність». 

Стабільно притримуються програмних обіцянок 9 – 11 з 16 депутатів, яким Ви довірили бути обраними в команді під мою гарантію та особисті обіцянки кожного з цих висуванців. Хто відійшов від команди, нових пропозицій по розвитку громади не надавали. 

Наразі наші передвиборні обіцянки покладено у 18 локальних програм, які позитивно впливають на життя громади міста. Вони живуть за підтримки багатьох депутатів з різних фракцій. За такої конструктивної спільної позиції вдалось відновити життя 22 програмам, які прийняли в попередні роки і які були дещо призабуті. Завдяки саме цим рішенням з бюджету децентралізації ми досить стабільно розвиваємо наше місто. Думаю що і громада буде вдячна цим депутатам. 

Маю сказати, що Центральний офіс УП «Єдність» не втручається в роботу наших депутатів і схвально оцінює роботу тих, які виконують те, що обіцяли людям. Це природна лінія цієї Політичної партії – розвивати місцеве самоврядування. 

Потрібно також сказати, що втрати, які понесла моя команда, перекриваються голосами депутатів з інших фракцій. Про їх виважений підхід до свого депутатства ще буде нагода поінформувати Вас, шановні Южноукраїнці досить детально, рівно як і про перебіг подій щодо спроб розвалити конструктивну більшість в угоду суто корисних інтересів Осіб відомих і не дуже. 

Це зрозуміло, бо керівництво Южноукраїнською організацією УП «Єдність» я припинив з початку моєї роботи на посаді міського голови аби бути рівно доступним для всіх депутатів міської ради в сприянні втіленню передвиборних програм всіх депутатів за ознаками, які сприйме громада. 

Та не все так є, як мало б бути за суто людською логікою. Певна кількість депутатів не бажає бути конструктивною, не пропонує нічого з того, що ними було обіцяно людям, а навпаки, явно саботує рішення, які очікують мешканці міста. 

На мої зауваження – якщо критикуєте, то вносьте свій дієвий проект, відповіді я не чую. Натомість тільки подаються проекти рішень заборонити розвиток центра міста і навіть інших його територій під настійливою назвою – «Мораторій». 

Відповідь шукати довго не приходиться. Вона в явних протиріччях, а вірніше в популістських обіцянках депутатів, які фактично блокують розвиток міста. 

На характерних прикладах все і побачимо. 

     2. Партійні обранці міста в передвиборній Програмі «ВО «Батьківщини» прописали таке ствердження – 

«Дуже просто давати красиві, але пусті обіцянки, а після того, як мине передвиборча гонка, навіть не згадувати про них. 

Южноукраїнська організація політичної партії «ВО «Батьківщина» навіть не намагатиметься конкурувати із опонентами у кількості декларативних заяв. 

Ми пропонуємо лише те, що гарантовано виконаємо» - казали ці партійці в період виборчого процесу. 

Проектів рішень за цією пропозицією від цієї політичної сили міста не надходило. 

Якщо ця політична сила вміє одночасно підвищувати і знижувати тариф, то мабуть місту вони вже давно б представили свій проект, як це робити!?? 

Але нічого подібного від них ми не бачимо, відсутні від них будь які проекти рішень та проекти потрібних локальних програм. Казали, що хочете зробити, так внесіть розроблений проект, як це робити. Не голосом, а наданим проектом Програми. 

З іншої сторони КП ЖЕО за підтримкою виконкому постійно вишукує засоби зниження собівартості послуг, а брак коштів на поточні ремонти під’їздів в тарифі спільно з виконкомом пропонує винести на бюджет поки під’їзди не будуть приведені до стану, коли буде можливість підтримання їх стану перенести в ощадливий тариф. 

Надалі «ВО «Батьківщина» в їх програмі по Южноукраїнську передбачала і таке –  

Маю вказати, що це питання знайоме фахівцям виконкому на протязі в понад 10 років. Є контакти з розробниками нових технологій у Львові і в Миколаєві. Це тема, яку я запропонував ще в 2004 році аби подолати вже в той час відому проблему з перед аварійним дюкер-переходом через Ташлицьке водосховище. Таке рішення потрібне, але воно не для декларативних заяв. Наразі йде розгляд Проекту та пошук джерел інвестора.

Тут теж потрібно вказати, що Програма «Зелена карта відходів», яка вже впроваджується в місті ніяким чином не належить до Міської організації ПП «ВО «Батьківщина». Ця технологія має дещо інше походження та мету – роздільно збирати відходи і в такий спосіб розвантажити звалище, оздоровити довкілля і помітно зменшити тариф тієї ж квартирної плати, суттєво покращити санітарний стан міста. Ця ємна робота вже впроваджується на території нашого міста і дає свій позитив.

Як бачимо, популістський шпагат – це позиція, яку швидкі на слово особи оманливе декларують, а досягти її вони і не збираються, і як видно ще і не можуть. 

В своїй програмі Южноукраїнська організація ПП «ВО «Батьківщина» проголосила «Корупції не місце», але не вони досліджували, і не вони передавали в правоохоронні органи матеріали на явно пограбовані об’єкти та випадки зловживань в самоврядуванні міста, де наразі відбувається відповідне слідство. 

Натомість постійно чути їх безкінечні голосні вигуки безпідставних звинувачень та постійні спроби цих партійців завадити розвивати місто. 

Схоже, що МО ПП «ВО «Батьківщина» складні передвиборні обіцянки і не думала виконувати. Вони в свій актив можуть внести лише ті стандартні обіцянки, які дають всі кандидати в місцеві ради у всіх містах. Южноукраїнськ не є виключенням. 

Всі депутати дбають за благоустрій вулиць доріг, прибудинкових територій та зручних місць відпочинку для дорослих і розваг для дітей тощо. 

А справжнім лицем тієї чи іншої політичної партії або її окремих обранців має бути відповідь та дієві рішення в подолання знакових проблем міста. 

Це його перспектива в конкретних пропозиціях – наприклад отримання справедливих тарифів на Ж/К послуги, розвиток підприємств цієї галузі, забезпечення безпечного довкілля та гідних умов життя в місті, рух у вирішенні житлових питань, це освітянські і медичні питання, соціальний захист, безпека на території міста і багато іншого. 

Є ще і інші приклади популістського толку. 

Але час швидко плине і незабаром нові вибори, а до того я постійно буду інформувати нашу громаду, хто з її обранців що пропонує і хто що робить на її благо. Сьогодні вже гарно видно поділ депутатів на тих, хто вболіває за все місто, а хто тільки робить вигляд та всіляко хоче показати свою значимість на фоні погано прикритих власних інтересів. 

Так звані опозиціонери! Заперечуєте ініціативи від інших депутатів та посадовців, пропонуйте альтернативу, вносьте її в сесійну залу за чинними процедурами і досягайте корисного результату для людей. Вас зрозуміють. 

Задумайтесь, Ваші постійні заборони та блокування розвитку міста віддають, принаймні чимось не зовсім “свіжим”. 

А стосовно того, хто підходить до політичних пенсіонерів, так мабуть самі Южноукраїнці і будуть визначатись. Вибори не за горами, час прийняття зрілих рішень вже настав! 

Про перебіг життя міста я і надалі буду інформувати нашу громаду. А за дії депутатів з команди, де я дав своє слово, буду звітувати окремо до кожного виборця. 

 

 

Міський голова       В. Пароконний

 

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты

ПнВтСрЧтПтСбВс
Loading...