Общество | Южноукраинск, 27 Сентября, 2017 24

Ремонтну кампанію на першому енергоблоці Южно-Української АЕС скорочено майже на 10 діб

Свежие новости: Ремонтну кампанію на першому енергоблоці Южно-Української АЕС скорочено майже на 10 діб

Із закінченням планово-попереджувального ремонту (ППР) енергоблока №1 на Южно-Українській АЕС завершилася ремонтна кампанія 2017 року. Однією з її особливостей була заміна 2/3 конденсатора турбіни. При цьому заплановані роботи вдалося виконати майже на 10 діб раніше встановленого терміну. Після проведеної модернізації конденсатора турбоагрегату ефективність першого южно-українського блока підвищилася на 40-50 МВт-год. Сьогодні обладнання енергоблока працює в заданому режимі.

«Нинішня ремонтна кампанія була по-своєму унікальна, - підбиває підсумки ППР-2017 головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов. У її перебігу ми замінили дві третини конденсатора. Це була трудомістка, металоємна, важлива та відповідальна робота. Вона, по суті, стала одним з головних завдань персоналу, яке брав участь у ремонті. Після заміни більшої частини конденсатора, поліпшились ККД і ефективність роботи атомної станції. Простіше кажучи, блок став видавати більше електроенергії».

За словами М.Феофентова, роботи з заміни конденсатора турбіни першого енергоблока визначали тривалість усього ППР. Скорочення ремонтних термінів вдалося досягти, в першу чергу, завдяки злагодженій роботі колективу ЮУАЕС, низки підрядних організацій і досвіду, отриманому в процесі заміни конденсатора на блоці №2 (проводилася в ППР-2016-17).

На Южно-Українській АЕС, де конденсатори турбін працюють в значно жорсткіших умовах у порівнянні з іншими вітчизняними станціями, необхідність їх заміни назріла давно. Об'єктивною причиною ситуації, що склалася, є підвищений солевміст Ташлицького ставка-охолоджувача. Нове обладнання, виготовлене Харківським заводом «Турбоатом», кардинально відрізняється матеріалом трубного апарату - замість мідно-нікелевого сплаву використано нержавіючу сталь. Заміна матеріалу трубної частини конденсатора не лише покращує корозійну стійкість теплообмінного апарата, а й запобігає винесенню міді в теплоносій другого контуру, підвищуючи надійність парогенераторів - одного з бар'єрів на шляху поширення радіоактивності в навколишнє середовище.

Конденсатор складається з двох рядів, до складу кожного входить три корпуси (24 модулі). Маса однієї сторони - 1000 тонн. У нинішню ремонтну кампанію повністю замінено один ряд і третину корпусу другого ряду. Частину конденсатора турбогенератора, що залишилася, планується замінити в ППР-2018. Робота над цим завданням почалася вже сьогодні.

Ще однією особливістю ремонтної кампанії на першому южно-українському блоці стала заміна двох акумуляторних батарей - загальноблокової та третього каналу системи безпеки. Роботи виконувалися в рамках заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (КЗПБ) енергоблоків АЕС.

Головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов висловив слова вдячності за добросовісну працю колективам атомної станції та підрядних організацій, які брали активну участь у планово-попереджувальному ремонті блока №1. «Злагоджена робота, скорочення термінів ремонту -  все це заслуга персоналу», - підкреслив він.

Управління інформації та громадських зв’язків

ВП ЮУАЕС

 

Источник: voz.gov.ua

Наш депутат

  • Фото Оксана Вуив Оксана Вуив Вуїв Оксана Вікторівна народилася 4 травня 1980 року в смт.Єланець Миколаївської області. Закінчила Вознесенську гімназію №1. Вищу освіту здобула на ф

Подписка на новости

Опрос

Мы рады представить Вам наш новый веб-сайт! оцените его.

Смотреть результаты

ПнВтСрЧтПтСбВс
Loading...