6 Августа, 2017

ПОРАЖЕНИЕ АЭС - Эрик Григорян

Фото ПОРАЖЕНИЕ АЭС - Эрик Григорян

«МАЮ ПРАВО» РЕАЛЬНО В ОЦЕНКЕ

РАБОТЫ «ЭНЕРГОАТОМА» УКРАИНЫ

В моих оценочных и критичных публикациях в части качества работы руководящего звена, как ЮУ АЭС, так и ГП НАЭК «Энергоатом» в их отношении к людям, что живут в атомных городах, я ничуть не ошибался. Следующий за этим материал – «Южноукраїнськ перехрестя проблем міста, країни та шляхи їх вирішення», тому явное подтверждение. 

А еще по этой теме очень тесно проходит роль и место депутатов городского совета Южноукраинска, его руководства, где их конструктивное большинство, так и руководство города явно не пришлось ко «Двору» этой Компании.

Все это не удивительно и не радостно, если более широко и достаточно глубоко смотреть на суть вещей и событий, которые происходят, как в стране, так и в отдельно взятом Южноукраинске. 

Я как стоял на стороне интересов общины города, а через его и на защите интересов жителей области, так и буду это делать в любой, для меня доступный способ.

Ведь уже даже простому человеку, по крайней мере, в Южноукраинске, ясно кто отстаивает его интересы, невзирая на спектакль новоявленных «правдорубов», которые за своими плечами не имеют ни одного балла позитива на общественной работе в защиту своих горожан.

Наоборот, их «малое против» то и делает, что подыгрывает руководству АЭС в реализации ее подступных планов. Аморально отбирать у общины ее законное имущество. Ведь оно есть едва ли не последним активом, которым можно защитить и простого жителя города и его малый бизнес, который может, и обязан стать гарантом дальнейшего развития этой территории.

Сегодня наметились 2 – 3 группы депутатских единоборств, что выводит их за предвыборные обязательства. Я знаю, что в основе таких их союзов далеко не интересы помощи избирателям. Просто проявилось истинное лицо тех, которые на выборы шли для своих целей. Ведь служение людям предполагает совсем другие качества. А еще в их среде есть умельцы протаскивать свои личностные, очень тонко спрятанные замыслы даже от их временных союзников.

Выражаю уверенность, что конструктивное большинство депутатов сохранит свою приверженность интересам жителей Южноукраинска и не «купиться» на фальши и обман, как бы они не были красиво упакованы в «атомные» и другие лживые обертки.

Не за тем мы, депутаты, шли на выборы и не то, что навевают эти маневровые модераторы, от нас ждали и ждут наши избиратели, все Южноукраинцы! Город хотят обобрать до нитки и экологию погубить – вот здесь и экономика, и борьба с коррупцией. Предавать жителей, мы не имеем права. Обект АЭС мы уважаем, их коллектив, безусловно поддерживаем, а вот к руководству есть вопросы.

А городскому голове и его заместителям надо быть очень внимательными, Атомное руководство так просто проигрывать не любит, могут быть любые подлости, тем более их весьма неприглядные планы по городам, где живут их АЭС, на грани полного разоблачения. 

Депутат горсовета Эрик Григорян

 

ЮЖНОУКРАЇНСЬК – ПЕРЕХРЕСТЯ ПРОБЛЕМ МІСТА,

КРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

З пташиного польоту Южноукраїнськ виглядає сучасним і розвиненим містом, розвитку якого ніщо не може завадити. Але варто поринути у вир його проблем та різного тлумачення, щодо шляхів їх вирішення, як прийде бажання розібратись що тут дійсно відбувається. Будучи носієм атомної енергетики, це місто, за зразками аналогічних міст тієї ж Європи повинно бути взірцем високих соціальних стандартів його розвитку.

Але на практиці життя в місті на території якого розташована діюча ЮУ АЕС України переповнене строкатих подій. З однієї сторони в 2015 році обрана представницька влада міста прийняла і досить успішно виконує Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 – 2020 роки, в основу якого покладено вимоги Стратегії сталого розвитку «Україна 2020» Президента України П. Порошенка.

З іншої сторони виконанню вказаних планів розвитку міста суттєво заважають прояви різних типів корупції, які давно прижились на його території і які прибрати з шляху розвитку територіальної громади Южноукраїнська досить не просто. Аби знати як ми живемо і що нам заважає, за висловом Прем’єр-міністра України В. Гройсмана розбудовувати комфортне місто в основі життя якого є людини, подивимось приклади цих руйнівних факторів.

 

ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ СПОТВОРЮЄ ДЕМОКРАТИЧНУ СИСТЕМУ

«З-поміж спотворень демократичної системи політична корупція є одним із найсерйозніших, адже порушує, водночас, і моральні принципи, і норми соціальної справедливості», – читаємо у «Компендіумі соціальної доктрини Церкви», викладові основних тез соціального вчення Католицької Церкви, приготованому Папською Радою «Справедливість і мир», що побачив світ 2004 року.

Біблія – вічне і мудре вчення, нам зокрема вказує: “Бережіться лжепророків, які приходять до вас в овечому вбранні, а всередині суть вовки хижацькі.” (від Матфея – 7. 15)

Політична влада мусить гарантувати впорядковане й чесне громадське життя. Вона не повинна узурпувати вільну діяльність окремих осіб і груп, а дисциплінувати й спрямовувати їхню свободу на здійснення спільного добра, поважаючи й захищаючи незалежність індивідуальних та соціальних суб’єктів.

Корупція суттєво спотворює роль представницьких інститутів, оскільки вони стають місцем політичних торгів між клієнтом з його потребами і владою, що надає послуги. Таким чином, політичні рішення приймають на користь тих, хто має засоби впливу на ці рішення, перешкоджаючи досягненню спільного блага всіх громадян. 

З досвіду сталого розвитку в країнах сучасної Європи відомо, що підприємства комунальної власності територіальних громад є одним з основних чинників їх розвитку на користь людині. 

А що має наше місто в цій надважливій для його сьогодення та майбутнього сфері життя людей. Без ніякого перебільшення наступне:

1. Комунальне підприємство територіальної громади Южноукраїнська ТВКГ знаходиться під пресом арештів його розрахункового рахунку від ВП ЮУ АЕС ДП НАЕК «Енергоатом» за надані місту комунальні послуги теплової енергії, водопостачання та водовідведення вже багато років.

2. Детально досліджено, що приводом для вказаного арешту р/рахунку підприємства є штучно створені борги міста за отримані послуги.

3. Більше того, з кінця 2016 року «Енергоатом» на основі вказаних штучних боргів порушив процедуру банкрутства цього підприємства.

4. Та коли за таких умов виникло питання виплати заробітної плати працівникам цього підприємства, яке гарантоване Конституцією України навіть в стані банкрутства, то понад чотири місяці довелось в судах відстоювати це право.

5. ЮУ АЕС своїми апеляціями в судах оскаржувало Конституційне право працівників КП ТВКГ на заробітну плату. Характерно, що все це відбувалось в зимовий період, коли вага роботи цього колективу надважлива для всього міста. А на розсуд містян від АЕС поширювалась інформація, що це місцева влада не хоче платити людям ними зароблені гроші.

6. В період арештів рахунку КП ТВКГ і Президент «Енергоатому» Ю.О. Недашковський і керівництво АЕС пропонувало передати їм право надавати в місті комунальні послуги, та передати в управління майно КП ТВКГ, що фактично означало ліквідацію власності територіальної громади міста, принаймні на користь цієї Компанії.

7. Під реалізацію плану заволодіння власністю територіальної громади міста було розгорнуто безпрецедентну в лицемірстві від посадовців цього монополіста компанію аргументів на користь позбавлення громади її законної власності.

8. Під удар було поставлено міського голову, його заступників, секретаря міської ради, керівництво КП ТВКГ та його колектив. У виразах не було обмежень – до банкротства це підприємство довів міський голова і директор, що це колектив бездарів і вони «прокладка», а «бешенные» штрафи АЕС своє діло зроблять і АЕС відбере у міста його законне підприємство, так завіряла заступник директора АЕС Савастру.

9. Під вплив цього вала диких звинувачень попали і окремі депутати, які прямо підтримували АЕС і які наразі теж стоять на позиціях «атомного» керівництва щодо позбавлення територіальної громади цього важливого для її життя об’єкту соціальної інфраструктури міста.

10. На адресу міського голови від керівник Компанії було сказано, « - мы будем действоать по другому». Малось на увазі, що міський голова не мав би захищати свою громаду. А ще від АЕС надійшов призов міняти владу в місті

11. Не було здивуванням, що в спосіб застосування майже вуличної лексики на захист ЮУ АЕС і «Енергоатому» стали і ведучі посадовці НКРЕКП.

12. На все це конструктивна більшість депутатів міської ради своїм рішенням від липня 2017 року № 12 прийняла зважене і багатовимірне рішення, яким вона – з однієї сторони дала гарантію повернення наявних боргів через їх попереднє встановлені процедури реструктуризації, а з іншої сторони знайшла спосіб поточної роботи без боргів в межах паритету тарифів.

13. За потреби перелік прикладів цілеспрямованих дій проти територіальної громади міста може бути продовженим, та вже наведене дає привід формувати потрібні матеріали, аби в судовому порядку з’ясовувати чи не є все це проявами вже названої політичної корупції, яка тісно межує з ще одним її різновидом – економічною корупцією.

Що таке корупція і як з нею боротися

Найкращих і найталановитіших корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення багатства. Багато в чому корупція стає визначальною характеристикою 21 століття. Так само, як 20 століття характеризувалося великою ідеологічною боротьбою між демократією, фашизмом і комунізмом. Френсіс Фукуяма, американський філософ, політичний економіст і публіцист японського походження.

Корупція шкодить життю у різний спосіб. З економічного погляду вона забирає ресурси від їх найбільш продуктивного використання, діючи як регресивний податок, що підтримує спосіб життя еліт коштом всіх інших.

Найкращих і найталановитіших корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення нового багатства.

Проте явище, якому дали назву "корупція", містить широкий спектр поведінки, економічні та політичні наслідки якої сильно різняться.

КОРУПЦІЯ ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ

CORRUPTION AND ECONOMIC SECURITY OF THE STATE 

Білоусов Є. M., кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Статтю присвячено проблемі поширення корупційних схем у системі економічної безпеки держави. Досліджено трактування та змістовне навантаження поняття «корупція». 

Як відзначає М.І. Мельник, корупція - явище динамічне: вона змінюється, реагує на зміни й пристосовується до них. Виявити корупцію досить важко, особливо якщо зосередити увагу лише на якомусь одному показнику. Тоді можна не побачити важливі чи суперечливі зміни в інших показниках.

Конвенція ООН проти корупції, ратифікована Верховною Радою України в жовтні 2006 р. чітко не детермінує категорію «корупція», але в її тексті міститься перелік протиправних діянь, які відносяться до корупційних:

- підкуп національних державних посадових осіб (ст. 15);

- підкуп іноземних державних посадових осіб і посадових осіб міжурядових організацій (ст. 16);

- розкрадання, неправомірне привласнення або інше нецільове використання майна державною

посадовою особою (ст. 17);

- зловживання впливом (ст. 18);

- зловживання службовим становищем (ст. 19);

- незаконне збагачення (ст. 20);

- підкуп у приватному секторі (ст. 21);

- розкрадання майна в приватному секторі (ст. 22);

- відмивання доходів, здобутих злочинним шляхом (ст. 23);

- приховування (ст. 24);

- перешкоджання здійсненню правосуддя (ст. 25).

Як явище соціально-економічне корупція виходить за межі системи державно-управлінських відносин, а як явище правове - взагалі може охоплювати будь-які суспільні сфери, у яких дієвими особами є посадовці державних органів влади, місцевого самоврядування або публічних чи корпоративних структур.

Корупція здебільшого виникає через те, що вищі органи влади не можуть доцільно й правильно розпоряджатися ресурсами, які їм безпосередньо не належать, а є власністю народу, який їм надав цю владу, шляхом виконання покладених на них рішень.

Поява неефективних приватних власників. Під час приватизаційних процесів власниками засобів виробництва стають особи, які отримали відповідні права власності через корупційні махінації. Такі власники мають за мету швидке збагачення й не приділяють належної уваги модернізації та розвитку виробничих потужностей, внаслідок чого відбувається швидке зношення основних фондів.

Підвищення ціни за соціальні послуги, що надаються державою. Корупція як самостійна система вимагає постійного фінансового утримання. Окрім отримання певних вигод та благ внаслідок надання державних послуг шляхом порушення закону, збільшується й сама вартість цих послуг. Спочатку має місце оплата послуг, наданих за корупційними схемами, а потім - додаткова оплата, отримана за результатами таких послуг.

Нагадаємо. Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Найчастіше термін застосовується по відношенню до бюрократичного апарату і політичної еліти.

Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами її працедавця або конфлікт між діями виборної особи й інтересами суспільства.

Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою, та відносяться до категорії злочинів проти державної влади.

Южноукраїнськ.

Є нерозкриті «злочини» проти власності територіальної громади міста та його бюджетних коштів. Поки що це лише відповідні і далеко не всі Справи в провадженні певних правоохоронних органів.

Та мабуть близько той час, коли місто буде знати хто вкрав труби з стратегічного напірного колектору міської каналізації побутових стоків. А це біля 5 кілометрів трубопроводу ДУ 400. 

Це не тільки великий діаметр трубопроводу, це ще і показник того, як і коли будуть показані винні, які вже декілька років вільно гуляють на свободі.

Це пограбований гуртожиток і дитячий садок, разом більше чим на 35 мільйонів гривні.

Це ще низка інших, поки що не розкритих справ щодо збитків нанесених територіальній громаді міста. 

Про це вже говорено багато разів. Всі наявні свідчення принаймні щодо безгосподарності та перевищення службових повноважень в місцевому самоврядуванню міста та про його наслідки відповідні матеріали в декілька сотень сторінок передані у всі правоохоронні органи країни. 

Вище наведено мінімальний перелік прикладів цілеспрямованих дій проти майна та коштів територіальної громади міста, який може бути продовженим та який дуже схоже, що насправді свідчить про економічну корупцію.

Там вказано, що наведене дає привід формувати потрібні матеріали, аби офіційно, в судовому порядку з’ясовувати чи не є все це проявами вже названої політичної та економічної корупції.

Наразі в середовищі депутатів міської ради ходять не безпідставні розмови про певні суми коштів на формування потрібних голосів депутатів аби змінити нинішнє керівництво міста.

Зовнішні мотиви зрозумілі. На кону стоїть ліквідна і потенційно над прибуткова власність територіальної громади міста, яку хочуть використати за її ж рахунок.

Тобто, мабуть шукають засіб розмовляти з непокорою для певних осіб владою місцевого самоврядування Южноукраїнська, як було нещодавно сказано – “по другому”.

 

СТИСЛИЙ ПІДСУМОК ПУБЛІЧНОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОБЛЕМ – скоригованої інвестиційної програми та внесення змін до тарифів на відпуск електричної та виробництво теплової енергії АЕС на 2017 рік.

Воно відбулось 4 серпня цього року за участі керівництва Компанії, її посадових осіб, а також за участі керівників самоврядної влади міст розташування діючих АЕС України та посадовців від їх самоврядування. 

В частині делегації Южноукраїнська були представники колективу КП ТВКГ та громадськості міста, які з мирним пікетом стояли перед входом в будинок «Енергоатому» на весь час вказаного обговорення. Ціль вже другого пікету Компанії – зняти арешт з КП ТВКГ, дати нормально працювати цьому важливому для міста підприємству через підписання мирової угоди, яку гарантує міська рада своїм рішенням від 13 липня 2017 року.

Характерно, що при публічному обговоренні цієї теми в селекторній залі «Енергоатому» від його посадовців звучала потреба дотримуватись – «правил гри», як певного канону, вимог якого потрібно дотримуватись всім. 

Це саме те, про що і каже Френсіс Фукуяма – корупція спонукає витрачати свій час на ігри з системою, а не на інновації чи створення багатства.

Тепер про інновації.

Було надано для обговорення запит міського голови Южноукраїнська – яке місце в інвестиційних програмах «Енергоатома» займають інновації і як інвестиційна програма впливає на зменшення собівартості, як генерації електричної енергії так і теплової енергії?

Відповідь посадової особи Компанії була очікувана. 

Джерело інвестиційних програм – «амортизація» не головне і не в повній мірі характерне для такого напряму роботи, як інвестиційне. Але про інші види інвестицій від «Енергоатому» підстав говорити не знайшлось.

Виходить так, що головним інвестиційним джерелом поки що лишається – вже названа амортизація і підвищення тарифу, яке е вже відомим тягарем для сфери споживання послуг цього монополіста. Люди не можуть бути основним інвестором розвитку навіть такої Компанії, як «Єнергоатом». Де інновації і науково-технічний прогрес ми так і не почули, а жаль.

Потрібно сказати, що реформування галузей публічних послуг за рахунок їх тарифів та амортизаційних відрахувань, це Ахіллесова п’ята всієї економіки цього сектору споживання країни. 

Разом з цим, в комунальному секторі міста, саме там, де керівництво Компанії хоче відібрати майно громади, вже діють інвестиційні мільйони бюджету Южноукраїнська і починають діяти інноваційні рішення, які стабілізують частку тарифів на цьому майні і в подальшому будуть зменшувати собівартість цих послуг, про що не може заявити Компанія проти їх частки майна, де виробляються ці послуги.

В частині «Зеленого тарифу», який був на порядку денному в скороченому обговоренні і стосувався системи ГЕС/ГАЕС генерації, то від делегації Южноукраїнська було запропоновано наступне. 

Кваліфікованим представникам АЕС в супроводі фахівців від «Енергоатому» заявити їх участь на ближчу сесію міської ради, де дати більш детальні пояснення щодо вказаного тарифу, який по його суті є екологічним, а як він буде виглядати за названої вище генерації, це ще питання на яке і належить дати додаткові пояснення, які раніше не спромігся зробити представник АЕС Вірич П.М.

Більш детально тема буде прокоментована після опрацювання запису вказаного обговорення, а в завершення декілька штрихів, чим завершилося пікетування «Енергоатому»:

Цікаво те, що на вказані вище слухання Президент «Енергоатому Ю.О. Недашковський в студію не пішов, а мабуть слухав їх в своєму кабінеті.

Надалі він вийшов до мирних протестувальників і демонстративно сфотографувався з представниками колективу КП ТВКГ та громадськості міста, яких вказана процедура арештів рахунку підприємства і спроба його банкрутства від цієї Компанії має на меті поставити в дуже скрутне становище і колектив і все місто.

Учасники акції кажуть, що президент «Енергоатому» був в гарному настрої і навіть пообіцяв питання фактичного приниження колективу КП ТВКГ і міста на протязі в понад 10 років вирішити, як це запропонувала Южноукраїнська міська рада.

Коли, як і наскільки це буде вирішено по людські, побачимо в ближчий час. Адже в такому ж стані знаходяться міста Енергодар, Вараш (Кузнецовськ) та Южноукраїнськ, про що на цьому обговоренні зосереджували свою увагу і керівники цих міст.

 

Делегація Южноукраїнська на

публічному обговоренні в

«Енергоатомі» 4 серпня 2017р.

Подписка на новости